Ana Sayfa » Trabzon ile Rize Arasına Kimse Girmemeli

Trabzon ile Rize Arasına Kimse GirmemeliTrabzonspor kulübü başkanı Muharrem Usta ligin son haftasında takımının Bursaspor karşısında alınan yenilgi sonucunda küme düşen Rizespor için yaptığı açıklamada “Rizeli kardeşlerimiz için biz de üzgünüz” açıklamasında bulundu.
İki takımın da ülkenin saygın kulüplerinden biri olduğuna vurgu yapan Muharrem Usta iki kulübün her daim birbirine ihtiyaç duyduğunu kaydetti.
Bursaspor ile küme düşecek takımı belirleyecek maçı oynamalarının kendileri adına şansızlık olduğunu kaydeden Muharrem Usta “Bizim açımızdan oldukça şanssız bir durum oldu. Şayet Çaykur Rizespor ligde kalsaydı iki takım arasındaki husumet de sona erecekti. Bunu başaramadık ve üzgünüz” dedi.
Kendilerinin Bursaspor karşısında aldıkları yenilgi sonucunda Çaykur Rizespor’un küme düştüğünü belirten Trabzonspor başkanı sözlerine şu şekilde devam etti:
“Rizespor’u düşündüğümüz zaman onların bizim son maçımızda kendileri adına iyi bir sonuç çıkmasını beklemeye hakları vardı. Biz maalesef bu beklentiyi karşılayamadık. Herkes bilsin ki Bursaspor karşısında galip gelmek için tüm çabamızı ortaya koyduk. Fakat olmadı. Neticede futbolun içinde bunlar da var. Biz de Rizespor’un ligde kalmasını isterdik. Onlar adına üzgünüz”.
Lig tarihinde bu tarz maçları oynamanın her zaman zor olduğunu kaydeden Muharrem Usta başta Çaykur Rizespor başkanı Metin Kalkavan ve yönetim kurulunu olmak üzere Rize halkının beklentilerini karşılayamadıkları için üzgün olduklarını dile getirdi.
Spor Toto Süper Lig’de Betboo sitesi tarafından en fazla oran açılan takımlardan olan Trabzonspor ve Rizespor arasına kimsenin girmemesi gerektiğini sözlerine ekleyen Muharrem Usta sözlerine şu şekilde devam etti “ Tüm futbol camiasını sağduyuya davet ediyoruz. Aradaki ilişkileri bozmak kolay ama düzeltmek zordur. Biz zor olanı başarmak istiyoruz. İki kulüp arasında dostluğa en çok ihtiyaç duyduğumuz şu günlerde herkesi sorumluluk sahibi davranmaya davet ediyorum. Kötülükten beslenen insanlar yerine sağduyuyla hareket etmeliyiz.”
Bu arada sosyal paylaşım sitesi twitter üzerinden yaptığı paylaşımla Tranzonspor yönetim kurulundaki görevinden istifa ettiğini açıklayan Ali Rıza Egemen yaptığı açıklamada “Tüm dostlarımdan özür diliyorum. İstifamın Bursaspor maçıyla yakından uzaktan alakası yoktur. Kimse art niyet aramaya kalkmasın” şeklinde konuştu.  

0 yorum:

Yorum Gönder